1

Çocuk Altın Künye Modelleri ve Fiyatları

Bereket getirdiğine inanılan altın, uzun ömürlü ve zamansız olması nedeni ile takı ve aksesuar seçiminde ilk sıralarda yerini almaktadır. Bebek ve çocuklar için de hediye alınırken kullanışlı olmasından ve şık durmasından dolayı en çok altın aksesuarlar tercih edilir. Bu aksesuarlar arasından ise en zarifi altın çocuk künye seçenekleridir.

Genellikle hediye ya da yatırım amaçlı seçilen altın künyeler, minimal ve sevimli tasarımları ile her zaman popülerliğini koruyan çocuk aksesuarları arasındadır. Farklı figürlerle süslenen rengârenk ve şık altın künyeler, çocukların ilgisini çeken özgün tasarımlı aksesuarlar olarak öne çıkar. Özel olarak tasarlanan isim yazılı ya da nazar boncuklu modeller ise ömür boyu saklanabilen değerli hediye seçenekleri arasında yer alır.

Minik Bilekler için Farklı Tasarımlarda Altın Künyeler

Çocuk ve bebek künyesi; yeni doğan, yaş günü, diş buğdayı gibi özel günlerde değerli ve şık olmasından dolayı en çok tercih edilen hediyelerden biridir. Çocukların renkli dünyalarını yansıtan bazı altın çocuk künye modelleri ise şu sevimli figürlerle süslenebilir:

 • Nazar boncuğu
 • Çiçek
 • Kiraz
 • Uğur böceği
 • Araba
 • Ördek
 • Kalp gibi

İsim yazılabilen, tarih işlenebilen, isteğe göre kişiselleştirilebilen ve zincir boyu ayarlanabilen altın künyeler, her zaman değerini koruyan aksesuarlar arasındadır. Yetişkin künyelerine göre gram olarak oldukça hafif olan çocuk altın künye modelleri, birbirinden zarif tasarımlara sahiplerdir.

Öte yandan, birçok farklı zincir modeline sahip künyeler arasından hem kız hem de erkek çocuklar için ideal bir tasarım bulmak mümkündür. Klasik ve sade zincir tasarımlarının yanı sıra şu zincir tasarımlarına sahip modeller de sıklıkla tercih edilir:

 • Burgu
 • Halat
 • Pullu
 • Samanyolu
 • Balıksırtı

Sağlık açısından da güvenli bulunan altın künyeler, ışıltıları ile bebek ve çocukların bileklerini süslemektedir. Zarif hediye tercihlerinden biri olan çocuk altın künye fiyatları ise kullanılan altının ayarına, gramına, zincir uzunluğuna ve el işçiliğine göre değişim gösterir.

Bebek ve Çocuklar için Altın Künye Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Nesilden nesle aktarılabilecek, hatıralık ve yatırımlık altın künyeler, bebek ve çocuklara hediye edileceği için ebeveynler tarafından dikkatlice seçilmeli ve kullanılmalıdır. Öncelikle altın, yüksek değere sahip olduğu için satın alınırken ürünün sertifikalı olmasına ve kurumsal bir firmanın tercih edilmesine dikkat edilmelidir. Özel alerji gibi durumlar hariç, altının sağlık açısından bir sakıncası yoktur. Bu nedenle de bebek ve çocuklarda güvenle kullanılabilirler.

Sıcaklık, nem, su gibi dış faktörlere karşı dayanıklı olan altın, bebek ve çocukların hassas ciltlerinde kalıntılara sebep olmazlar. Bununla birlikte, figürlerle süslenen modeller de mineli olmalarından dolayı güvenle tercih edilebilirler. Yine de bebeklerde kullanılacak künyelerin sallantılı ve küçük parçalarının olmamasına ayrıca dikkat edilmelidir.

Çocuk künye temizliği de merak edilen bir diğer noktadır. Ürünün temizliği ve parlatma işlemi yapılırken kaynamış su ve beyaz sabun karışımından yararlanılabilir. Sabunlu suda bir süre bekletilen ürün, soğuk su ile yıkanıp yumuşak bezle silinerek işlem tamamlanır. Renkli tasarımlara sahip altın çocuk künyeleri arasından en kullanışlı ve şık bulduğunuz ürünü tercih edebilir, uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz.